Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Bang! Łapcie najnowszą realizację Bling Bling Garage. Tym razem pracowaliśmy nad starszą, klasyczną 125-tką - Hondą Rebel 125, która trafiła do naszego motocyklowego SPA. Projekt okazał się niecodziennym wyzwaniem - oczekiwania Klienta były zbliżone bardziej do odrestaurowania Rebelki niż detailingu, ale podnieśliśmy rękawice! Zanim trafił do Bling Bling Garage ten motocykl z ponad 20-letnim stażem nie miał łatwych chwil. Większość swojego "życia" przestał w wilgotnym pomieszczeniu (czyt. w stodole) co miało swoje odbicie we wszechobecnej rdzy na całej konstrukcji. Każdy (tak, każdy) element był albo zardzewiały albo z nalotem, albo zmatowiały - generalnie masssakra. Wszędzie rdza i syf. Na dodatek poprzedni właściciel postanowił lekko "podpicować" sprzęt do sprzedaży i domowymi metodami odświeżył motocykl - malowanie chamskim sprayem poszczególnych elementów bez ich demontażu. Brawo Jasiu! I taki to mały Rebeliant po przejściach trafił do nas. Wspólnie z Właścicielem ustaliliśmy indywidualny zakres czynności (pakiet Custom Bling) polegający na doczyszczeniu całej konstrukcji z ponad 20-letniego brudu, odrdzewienie i regeneracja poszczególnych elementów oraz odpowiednie zabezpieczenie wszystkich elementów. Standardowo nasze prace rozpoczęliśmy od dokładnego doczyszczenia motocykla, żeby zobaczyć z czym tak naprawdę się mierzymy. Nie obyło się bez niespodzianek typu stara farba schodząca z silnika przy każdym dotknięciu. F**k! Serio?!?! Decyzja o lakierowaniu dekli i innych wybranych elementów motocykla była koniecznością. W kolejnym etapie zabraliśmy się za odrdzewianie konstrukcji Rebela. Wykręcaliśmy poszczególne elementy i pozbywaliśmy się rudych ognisk z całego motocykla, zajmując się każdą śrubką. Dalej przeszliśmy do regeneracji powłoki lakierniczej. Super ... stare czerwone UNI! Super ... jeden wielki mat! Super ... monokolor! Super ... bez warstwy lakieru bezbarwnego!?! No dobra, lecimy z tematem trzech etapów, żeby wyciąć nieco więcej lakieru niż tniemy na co dzień. Wyciągnęliśmy piękny czerwony kolor, pozbywając się około 75% zarysowań i zmatowień. Przy odświeżeniu chromów sprawa była trudniejsza, ponieważ z większości elementów chrom poschodził już dawno. Odświeżyliśmy i wyrównaliśmy chromowane elementy, żeby podbić ich blask. Ostatnim z etapów było porządne zabezpieczenie całej konstrukcji Hondy w celu zminimalizowania dalszej korozji i starzenia się motocykla. Lakier, plastiki, chromy, skóry, gumy i wszystkie elementy zyskały dawną świeżość. Dokręciliśmy lub wymieniliśmy na koniec kilka brakujących śrub oraz wymieniliśmy połamaną ramkę tablicy rejestracyjnej. Zobaczcie w wideo, jak dajemy drugie życie Rebelowi :). Mały Rebeliant już wrócił do swojego zadowolonego Właściciela. Uwielbiamy Wasze reakcje i miny przy wydawaniu motocykli! Bang! Sprawdźcie wideo!

Rada BBG: demontaż i lakierowanie silnika, demontaż i chromowanie wybranych elementów, demontaż i lakierowanie wybranych elementów.
Pakiet: Custom Bling
Czas realizacji: 19 godzin
Zabezpieczenie: Swissvax Mirage, Fireball Ultimate Tire Coating Wax, Koch Chemie Pss Plast Star, Shiny Garage Morning Dew QD, Mothers Mag&Aluminum Polish Shines&Protects, Motul C2 Chain Lube, Gliptone GT13 Conditioner With Repellent.

 

rebel1.jpgrebel2.jpg
rebel4.jpg
rebel5.jpg
rebel6.jpg