Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Zobaczcie kolejny projekt studia BBG. Przebieg prac nad rewelacyjnym motocyklem - tym razem to Harley-Davidson Breakout. Motocykl właściwie nowy z symbolicznym przebiegiem kilkuset kilometrów, lekko zabrudzony po jeździe próbnej. Poza oczywistym delikatnym myciem nasze zadanie polegało na doprowadzeniu części lakierowanych do perfekcji, usunięciu rys transportowych i na odpowiednim zabezpieczeniu wszystkich elementów. Umówiliśmy się z Właścicielem na pakiet Premium Bling, do którego dorzuciliśmy jak zawsze parę "smaczków" od firmy.

Na sam początek w ruch poszła paleta neutralnej chemii od ADBLa z finalnym myciem na dwa wiadra i osuszaniem nowymi ręcznikami ADBL Puffy Towel. Po wydmuchaniu resztek wody sprężonym powietrzem przeszliśmy do inspekcji elementów lakierowanych. I tu się zdziwiliśmy - skąd na nowym motocyklu tyle rys i zmatowień? Planowaliśmy szybki onestep, a ostatecznie zdecydowaliśmy się na dwuetapowe odświeżenie lakieru z wykończeniem pastą Sonax Profline NP03-06 i miękką czarną gąbką od NATa. Cała korekta przełożyła się na usunięcie 90% rys, co dało nam satysfakcjonujący efekt i wyciągnęło miażdżący błysk perłowego bordowego lakieru. Nie zapomnieliśmy o chromach, a raczej poświęciliśmy im sporo uwagi przez maszynowe odświeżenie minipolerką od Proxxona z zabezpieczeniem pastą Mothers California Gold Chrome Polish. Po zabiegach regeneracyjnych i pełnym odtłuszczeniu motocykla przeszliśmy do nakładania zabezpieczeń. Na wszystkie elementy lakierowane - bak, błotniki, kierownicę, ramę i lagi nałożyliśmy naturalny Swissvax Mirage z 40% zawartością brazylijskiej carnauby. Wosk nakładaliśmy ręcznie, żeby nie porysować aplikatorem pięknego lakieru. Nie zapomnieliśmy o felgach, które zabezpieczyliśmy woskiem Swissvax Autobahn z domieszką teflonu. Elementy plastikowe potraktowaliśmy dressingiem premium od Koch Plast Star, żeby wydobyć głębszą czerń. Na gumy wjechał sprawdzony ciasteczkowy dressing od ADBL, a na skórę rewelacyjna i sprawdzona odżywka Gliptone GT11 przeznaczona do ciemnej skóry. Wisienką na torcie było zabezpieczenie wszystkich pozostałych elementów quick detailerem oraz ponowne zabezpieczenie chromów quick detailerem Mothers California Gold All-Chrome Protect. Na sam koniec klosz przedniej lampy zabezpieczyliśmy niewidzialną wycieraczką Rain-X Rain Repellent. Efekt? Sami oceńcie - chociaż naszym zdaniem wideo i tak nie oddaje piękna tego motocykla. Teraz sam Harry Calahan chciałby nim jeździć :). Brudny Harry? Niz z tych rzeczy! Oglądajcie!

Rada BBG: ceramiczne zabezpieczanie wszystkich elementów (wkrótce dostępne!)
Pakiet: Premium Bling
Czas realizacji: 14 godzin
Zabezpieczenie: Swissvax Mirage, Swissvax Autobahn, Mothers California Gold Chrome Polish, Mothers California Gold All-Chrome Protect, Koch Plast Star, ADBL Tire Dressing, ADBL QD1, Gliptone GT11, Rain-X Rain Repellent.

4.jpg3.jpg
2.jpg5.jpg