Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Wroooaaam! Leci nasze kolejne wideo. Tym razem zagościł u nas prawie 40-letni motocykl od niemieckiego producenta. BMW R 45 z 1982 roku trafił do nas na gruntowne czyszczenie, regenerację i zabezpieczenie. Motocykl bardzo nietypowy i wymagający, więc po ustaleniu zakresu prac przystąpiliśmy do zabawy z wesołym Bawarczykiem. W pierwszej kolejności dokładnie doczyściliśmy i umyliśmy Bumę, po czym zabraliśmy się za... dalsze punktowe doczyszczanie (40-letni brud potrafi wgryźć się w elementy) i dekontaminację. Po całkowitym pozbyciu się syfów dopiero zobaczyliśmy z czym się mierzymy. Rdza. Odbarwienia. Zmatowienia. Wżery. Lakier typu czerwone UNI bez nałożonej fabrycznie warstwy bezbarwnej. Miodzio! "40 lat minęło, jak jeden dzieeeń...". Wykonaliśmy ręczne punktowe zaprawki na całej czarnej ramie motocykla i pozostałych elementach, które tego wymagały. Nie zapomnieliśmy o zaprawieniu i zabezpieczeniu również czerwonych elementów, które w niektórych miejscach były już przetarte. Zregenerowaliśmy chromy oraz dodatkowo wypolerowaliśmy metalowe elementy wielkiego silnika, żeby odzyskały dawny sznyt. Wisienką na torcie była regeneracja 40-letniej powłoki lakierniczej, która z upływem lat stała się całkowicie matowa, o rysach nie wspominając. Niestety cały lakier motocykla miał bardzo dużo głębokich rys - zarówno na baku jak i na boczkach, co jest naturalne w czasie tak długiej eksploatacji. By nie ciąć za bardzo delikatnego lakieru zdecydowaliśmy się na dwuetapową korektę lakieru, co przełożyło się na usunięcie około 80% zarysowań i dało piękną czerwoną barwę odświeżonego lakieru Bety. Drugiego dnia prac przystąpiliśmy do zabezpieczania wszystkich elementów, żeby przede wszystkim wyhamować "starzenie się" motocykla. Wszystkie elementy zabezpieczyliśmy kosmetykami typu Premium - od lakieru na gumowych kablach kończąc. Na sam koniec doczyściliśmy dołączone kufry, by wszystko do siebie pasowało. Zobaczcie, jak prezentuje się 40-letni motocykl po wizycie w Bling Bling Garage. Łapcie to! Sprawdźcie to! Wruuum!

Rada BBG: obszycie kanapy nową skórą, wykonanie nowych szparunków na lakierze, regeneracja i lakierowanie wybranych wybranych elementów.
Pakiet: Custom Bling
Czas realizacji: 16 godzin
Zabezpieczenie: Swissvax Mirage, Swissvax Autobahn, Fireball Ultimate Tire Coating Wax, Koch Chemie Pss Plast Star, Shiny Garage Morning Dew QD, Shiny Garage Wet Protector, Mothers Mag&Aluminum Polish Shines&Protects, Mothers California Gold All-Chrome Protects.

r45_3.jpg
r45_4.jpg
r45_2.jpg